Uni-Roto
Przedstawiciel firm:
line

   Gdy na dworze ziąb, śnieg i wichura nie ma nic przyjemniejszego niż widok żywego ognia w kominku, promieniujące od niego ciepło i zapach palącego się drewna. Bez ciepła żadna żywa istota nie może funkcjonować. Aby więc czuć się rześko, mieć ochotę do pracy i dobry humor, warto zadbać o to, by nasz dom był zimą odpowiednio ogrzany.

    Przed wiekami kominki służyły nie tylko do ogrzewania domów, ale też były wykorzystywane do oświetlania pomieszczeń, wentylacji a nawet do gotowania potraw. Dziś wiekszość tych funkcji przejęly inne, nowoczesne urzadzenia. Żadne z nich jednak nie zastąpi widoku płonących polan, szczególnej atmosfery barw, dźwieków i zapachów, jakie roztacza wokół siebie kominek. Przetrwal on epoki, dobrze służąc w dworach na wsi i w miejskich salonach. Wróżymy mu długą jeszcze karierę. Jest prawdziwym ogniskiem domowym: gromadzi wokół siebie domowników i zaprzyjaźnione zwierzaki, przyciąga wzrok, skupia uwagę, koi i rozmarza. Migoczące plomienie fascynuja, a w ich blasku ożywają wspomnienia.

   Wygląd kominków zmieniał się zgodnie z obowiązującymi stylami i modą. Płonący ogień ujmowano w ramy z czerwonych cegieł, piaskowca, marmuru. Budowano kominki bardzo proste i bogato zdobione. A o wygladzie kominka, jego konstrukcji, kształcie i sposobie wykończenia zawsze decydowały względy techniczne, nasze upodobania, i możliwości finansowe.

   Kominek to inwestycja dosc kosztowna, jednak opłacalna z wielu względów. Oferowane obecnie paleniska kominkowe i piece wolnostojące projektowane są ze szczególnym uwzględnieniem maksymalnej wydajności ciepła ze zużytego opału, komfortu użytkowania, estetyki i ochrony środowiska. Szczelność i regulacja dopływu powietrza do spalania pozwalają na kontrolowane, powolne spalanie drewna, a system podwójnego spalania pozwala odzyskać dodatkowo do 40% ciepła więcej i redukuje emisję spalin do atmosfery. Możliwość rozprowadzenia ciepła z kominka do innych pomieszczeń pozwala na całkowite wykorzystanie mocy grzewczej wkładu jak również na równomierne ogrzanie całego domu, nawet powyżej 200 m kw. Poszukiwania tanich zródeł energii doprowadziły do powstania w ostatnich latach wkładów komminkowych z płaszczem wodnym, które współpracują z instalacją c.o. i cieplej wody.

   Stawiając kominek zadbajmy, aby meble, obrazy i wszelkie dekoracyjne przedmioty harmonizowały z jego architektoniczną formą oraz fakturą i barwą użytych materiałów. Wtedy, nawet gdy nie płonie w nich ogień, już sama jego obecność zamieni zwykły pokój w interesujące wnętrze.
http://www.dovre.com.pl http://www.spartherm.com.pl http://www.befpolska.pl http://www.romotop.pl http://www.darco.com.pl http://www.kratki.pl
designed by TELVINET 2020